Комичарите Вован и Лексус: Разговорите со Заев станаа монотони затоа ги објавивме (ВИДЕО)

Новинар на Клан ТВ ги контактирал руските комичари Вован и Лексус, кои претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг имале неколку телефонски разговори со премиерот Зоран Заев.

Тие за Клан ТВ истакнале дека Балканот им е интересен и нема да престанат овде, како и тоа дека ова го прават за забава и немаат никаков интерес.

– Разговорите со Заев станаа монотони и поради таа причина решивме да го објавиме видеото. Неговата изјава за мешање на Русија во внатрешните работи нè натера да го побараме. За него за првпат слушнавме во вестите – изјавиле комичарите.

Тие исто така додаваат дека не сакаат да предизвикаат проблеми на Балканот и дека потенцијалните жртви ги бираат според важноста и актуелноста, а потенцираат и дека немаат други видеа од балкански политичари за објавување.

Прочитајте и...  Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Жртвите ги бираме според важноста и актуелноста. Немаме намера да предизвикаме проблеми на Балканот. Сме разговарале и со Рамуш Харадинај. Немаме други видеа на балканските политичари кои не се објавувени.

“VOVAN” E “LEKSUS”: E BËJMË PËR ARGËTIM, S`KEMI INTERESA

“VOVAN” E “LEKSUS”: E BËJMË PËR ARGËTIM, S`KEMI INTERESA“BALLKANI INTERESANT – NUK DO TË NDALEMI”- Bisedat me Zaevin u bënë monotone dhe për këtë shkak vendosëm ta publikojmë videon- Deklarata e tij për ndërhyrje të Rusisë në çështje të brendshme na bëri që ta thërrasim – Për të për herë të parë kemi dëgjuar në lajme- “Viktimat i zgjedhim sipas rëndësisë dhe aktualitetit- Nuk kemi për qëllim që të shkaktojmë probleme në Ballkan – E kemi thirrur edhe Ramush Haradinajn – Nuk kemi video tjera të politikanëve Ballkanik që nuk janë të publikuara

Publiée par Klan Macedonia Television sur Mardi 9 juillet 2019

Прочитај повеќе

Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Во Шпанија нови пет смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

Огромните расходи на Франција се мерат во милијарди евра

Слободен печат

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат

Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Слободен печат

Мицкоски: Има зголемување на број на новоинфицирани, а никој не сноси одговорност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат