6 C
Скопје

Коловозите се влажни, возете внимателно: Магла на Стража и на патниот правец Гајре – Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, но непречено. Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Гајре – на Попова Шапка и планискиот премин Стража е намалена до 50 метри.

Од ЈП „Македонија пат” потсетуваат дека е можна појава на поситни одрони на одредени патни правци кои минуваат низ клисури и засеци и апелираат за внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Прочитајте и...  Средба на премиерот Заев со претставници на Македонската горанска заедница на Косово

Поврзани вести

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Слободен печат

Започна евакуацијата на жителите: Нов силен земјотрес со јачина од 8,0 степени близу Нов Зеланд

Слободен печат

ВИДЕО: Почина пензионираниот владика Атанасије

Илинка Иљоска

Николовски: Не гледам јасен бенефит од графата за етничка припадност

Слободен печат

Италија ги одложува локалните и регионални избори: Драстично е зголемен бројот на новозаболени од ковид- 19

Слободен печат

Бројот на случаи на ковид-19 во светот надмина 116 милиони лица

Слободен печат

Остави Коментар