Колку заразени со коронавирус има во скопските општини?

Скопската општина Аеродром со 456 активни случаи моментално има најмногу заразени со коронавирус во главниот град. После следат Центар со 394, Карпош со 392 и Кисела Вода со 268 случаи на ковид-19.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 96

• Гази Баба – 221

• Аеродром – 456

• Карпош – 392

• Центар – 394

• Кисела Вода – 268

• Ѓорче Петров – 188

• Бутел – 87

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 3

• Сарај – 16

• Арачиново – 4

• Илинден – 35

• Сопиште – 19

Прочитајте и...  УНЕСКО: Универзален пристап кон науката е потребен повеќе од кога било поради коронавирусот

• Чучер Сандево – 7

• Петровец –12

• Зелениково – 6

• Странец – 13

• Нераспределен- 59

Поврзани вести

Изработен е прашалник за онлајн купување

Слободен печат

ВИДЕО: Уште едно убиство на Афроамериканец од страна на полицијата покрена жесток револт во Америка

Слободен печат

Сајбер напад на една недела до изборите во САД: Хакиран сајтот на претседателската кампања на Доналд Трамп

Слободен печат

ВИДЕО: Носете си заштитни маски, МВР вчера казни 830 лица

Слободен печат

Неизвесно денешното рочиште за „27 април” поради самоизолацијата на Јанакиески

Слободен печат

Во Скопје казнети 448 возачи, од кои 52 за пречекорена брзина  

Слободен печат

Остави Коментар