Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската – Слободен печат
ЕспресоСекс

Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската

најголеми шанси за успешна врска имаат паровите во кои едниот партнер од другиот е постар само една година.

Студија спроведена на универзитетот „Еморг“ во Атланта покажала дека разликата во годините меѓу партнерите има големо влијание на успех на врската.

Во истражувањето во кое биле вклучени 3000 парови, научниците откриле дека паровите со разлика во годините од 5 години имаат 18% поглема шанса за раскинување на врската отколку паровите кои се врсници.

Тој степен се зголемува на 39% кај паровите со разлика во годините од 10 години, до неверојатни 95 % кога станува збор за разлика од 20 години.

Резултатите дале едноставна формула за успешна љубовна врска – колку помала разлика во годините, толку поголема шанса за успех.

Исто така научниците велат дека најголеми шанси за успешна врска имаат паровите во кои едниот партнер од другиот е постар само една година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close