Колку килограми имаат ѕвездите за нивната висина, ќе се зачудите од некои колку се ниски, а од други колку се „лесни“

Profimedia

Често сме бомбардирани со совршени фотографии од ѕвездите, но тешко имаме перцепција како тие би изгледале во реалниот живот.

Но кога ќе ги видиме информациите за нивната реална висина и тежина, во некои случаи прилично ќе се изненадиме. Не се само Кајли Миног и Мадона „џепни Венери“…

Во продолжение ја наведуваме висината и тежината, како и индексот на телесната маса, на ѕвездите. Сепак, и ова треба да се земе со одредено внимание, зашто познато е дека многу ѕвезди не се баш најискрени по прашање на висина и тежина.

Аријана Гранде – висина: 155 см, тежина 48 кг, индекс на телесна маса 20

Селена Гомез – висина: 165 см, тежина 59 кг, индекс на телесна маса 22

Кајли Џенер – висина: 168 см, тежина 63 кг, индекс на телесна маса 22

Кендал Џенер – висина: 178 см, тежина 59 кг, индекс на телесна маса 22

Анџелина Џоли –  висина: 170 см, тежина 50 кг, индекс на телесна маса 18

Instagram

Натали Портман – висина: 160 см, тежина 52 кг, индекс на телесна маса 20

Џенифер Лоренс – висина: 172 см, тежина 62 кг, индекс на телесна маса 21

Кејт Мидлтон – висина: 178 см, тежина 54 кг, индекс на телесна маса 17

Ема Вотсон – висина: 165 см, тежина 50 кг, индекс на телесна маса 18

Жизел Бундхен – висина: 179 см, тежина 53 кг, индекс на телесна маса 17

Никол Кидман – висина: 180 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 20

Фото: Инстаграм

Наоми Вотс – висина: 165 см, тежина 56 кг, индекс на телесна маса 21

Ен Хатавеј – висина: 173 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 20

Ема Стоун – висина: 168 см, тежина 52 кг, индекс на телесна маса 28

Кристин Стјуард – висина: 168 см, тежина 55 кг, индекс на телесна маса 19

Блејк Лајвли – висина: 178 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 19

Сиена Милер – висина: 167 см, тежина 50 кг, индекс на телесна маса 18

Ријана –  висина: 173 см, тежина 62 кг, индекс на телесна маса 21

profimedia

Меган Фокс – висина: 163 см, тежина 53 кг, индекс на телесна маса 20

Зои Салдана – висина: 170 см, тежина 52 кг, индекс на телесна маса 18

Ева Мендес –  висина: 168 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 21

Софија Вергара – висина: 170 см, тежина 62 кг, индекс на телесна маса 21

Instagram

Мајли Сајрус – висина: 165 см, тежина 50 кг, индекс на телесна маса 18

Џесика Алба – висина: 165 см, тежина 53 кг, индекс на телесна маса 20

Тејлор Свифт – висина: 178 см, тежина 57 кг, индекс на телесна маса 18

Ким Кардашијан – висина: 157 см, тежина 56 кг, индекс на телесна маса 23

Бијонсе – висина: 170 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 20

Скарлет Јохансон – висина: 163 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 22

Мила Кунис – висина: 157 см, тежина 54 кг, индекс на телесна маса 22

Бар Рафаели – висина: 172 см, тежина 58 кг, индекс на телесна маса 20

Алесандра Амброзио – висина: 176 см, тежина 52 кг, индекс на телесна маса 17

Оливија Палермо – висина: 168 см, тежина 47 кг, индекс на телесна маса 17

Видео на денот