-1 C
Скопје

Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.600 денари, додека американскиот долар чини 50.8125 денари. Британската фунта изнесува 69.2135 денари.

Прочитајте и...  Вежби во Кинеско Море: Кина покажа воен брод кој „гледа“ невидливи авиони

Поврзани вести

Усвоeна Концепцијата за осново образование: Следува изработка на нови наставни програми

Слободен печат

Владата задоволна од изгласаната доверба и бара деблокирање на Собранието, опозицијата и натаму го оспорува мнозинството

Слободен печат

Да се обезбеди скрининг на сите новороденчиња веднаш по раѓањето

Семејството и пријателите – најсигурен извор на пари

Соња Кириџиевска

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7:30 до 10:30 е во тек!

СП.

На „Тик-ток“ кружи предизвик за самоубиство, родители внимавајте на своите деца

Горан Наумовски

Остави Коментар