Колинда во несекојдневно издание: Претседателката на Хрватска во бокс меч (ВИДЕО) - Слободен печат

Колинда во несекојдневно издание: Претседателката на Хрватска во бокс меч (ВИДЕО)

Колинда Грабар Китаровиќ, претседателката на Хрватска, за време на својата посета во САД, во Њујорк се сретнала со првакот во тешка категорија Стипе Миочиќ, славен борач со хрватски корени.

Миочиќ ја пречекал претседателката во теретаната во која тренира, а од неа на поклон добил хрватски дрес со број 10.

По ова претседателката и Миочиќ ги ставиле боксерските ракавици и боксувале.

Во продолжение погледнете ги боксерските вештини на Колинда:

borben početak posjeta SAD-U.

Publiée par Petar Panjkota sur Vendredi 20 septembre 2019

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат

Остави Коментар

two × 3 =

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Макрон: Ќе работиме заедно со Трамп на добар договор за да избегнеме ескалација на даноците

Слободен печат

ЕУ одвои 900 милиони евра за помош на земјите во кои владее хуманитарна криза

Слободен печат

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат