Колешки се тепале на работно место во Јавното претпријатие за станбен и деловен простор

Полиција/ Фото МВР

Вработена во АД за Стопанисување и изградба на станбен и деловен простор во Скопје вчера пријавила дека била нападната од нејзина колешка додека била на работното место, соопшти МВР.

На 08.11.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје, С.Ј.(50) од Скопје пријавила дека на 05.11.2021 во 14.00 часот во простории на АД за Стопанисување и изградба на станбен и деловен простор – Скопје на подрачје на Центар, додека била на своето работно место, била физички нападната од нејзината колешка А.О.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот