Колешки се степале во чаирско училиште

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Вчера се случил инцидент во основно училиште во Чаир, кога вработена во училиштето била физички нападната од нејзина колешка, информираат од полицијата.

„На 20.09.2021 во 12.45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11.40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В.. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот з апрекршоците против јавниот ред и мир“, се вели во полицискиот билтен.

Видео на денот