-1 C
Скопје

Кокшаров: Дали ќе бидам долготрајно решение, одлучува Самсоненко!

Европскиот шампион в недела во Скопје го пречекува тимот на Мешков Брест во рамките од новото коло на Лигата на шампионите.

На денешната прес – конференција тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров меѓу другото говореше и за неговата нова улога и рече дека последниот збор ќе го има сопственикот, а негово е да работи каде што е сега.

– Дали ќе бидам привремено решение или долготрајно, тоа е одлука на претседателот на Вардар. Ние разговаравме на темата, се консултиравме, разгледувавме опции, но дефинитивната одлука ќе ја донесе тој – рече Кокшаров.

„Црвено-црните“ во СЦ „Јане Сандански“ в недела ќе го играат шестиот натпревар сезонава во ЛШ.

Моментно на табелата во групата „Б“ се наоѓаат на четвртата позиција со шест бодови, три помалку зад водечкиот Кил.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Николов: Тимскиот дух победи, дишеме како едно семејство, оваа репрезентација уште не го кажала последниот збор

Поврзани вести

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Македонија ги дозна ривалите во главната фаза на Мундијалот

Слободен печат

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат

СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Слободен печат

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат

Остави Коментар