Која е жената што Хашим Тачи ја нарече столб на неговото семејство

Мајката на косовскиот претседател Хашим Тачи денеска слави роденден, па така на овој ден пристигна и честитка од нејзиниот син.

Преку Фејсбук, шефот на косовската држава тврди дека неговата мајката останува столбот на семејството.

– Мајка ми денеска наполни 82 години. За сите нас, таа беше и останува столбот на семејството. Таа жртвуваше многу за нас и јас сум среќен што заедно ги славиме нејзините 82 години во Буроја! – напишал Тачи, пренесува Балканвеб.

Прочитајте и...  Гласањето на болните од Ковид-19 досега без проблеми, рече Филипче

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД одобри извршување на првата смртна казна на федерално ниво после 17 години

Слободен печат

Вучиќ ги почна консултациите за формирање влада

Слободен печат

Заменик- префектот на Кукуш апелира до граѓаните да ги прекинат или ограничат патувањата во Северна Македонија

Миа Агенција

ЈО: Итно и со приоритет се постапува по индиции за извршени кривични дела поврзани со изборите

Слободен печат

Милева: Бугарското обвинителство е под невиден политички притисок

Слободен печат

Хрватската опозиција одби консултации со Пленковиќ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гласањето на болните во шест општини од Југоистокот се одвива без проблеми

Слободен печат

Трамп му честиташе победа на Дуда на претседателските избори во Полска

Слободен печат

Британската влада инвестира во истражување за нова нуклеарна технологија

Слободен печат

Реакција од МЗГ во врска со став на член на Комисијата за заразни болести за одржување на Галичка свадба

Слободен печат

Втор ден гласање на изборите за пратеници

Слободен печат

Од денес и рекреативците можат да пливаат во базенот Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат