Кој ќе се крсти, а кој ќе раскрсти? - Слободен печат

Кој ќе се крсти, а кој ќе раскрсти?

Во утрешниот број на изданието на „Слободен печат“ читајте:

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за тоа дали датумот за преговори за ЕУ нема да дојде пред новата влада.

Во викенд-изданието читајте и за директивите кои ги добија партиските војници на СДСМ – Ни слика ни тон, ако не е по бон-тон!

Утрешното издание на „Слободен печат“ ви нуди и колумни од Мирослав Грчев, Жанета Скерлев, Бранко Тричковски, Ненад Јовановиќ…

Во утрешниот број и специјален прилог Културен печат:
– Медени постери за медена земја,
– интервјуа со Владимир Ангелов и Светлана Камџијаш

Прочитајте и...  Мицкоски во пресрет на изборите ветува автопат од Велес до Битола и завршување на пругата кон Бугарија

Прочитај повеќе

Техничките и дополнителните министри на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ја напуштат Владата?

Слободен печат

Спасовски и Столтенберг во Брисел: Членството во НАТО, резултат на исполнети критериуми и стандарди

Слободен печат

Спасовски: Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО

Слободен печат

Издадени осум сериозни предупредувања за поплави во Британија

Слободен печат

Милановиќ при заклетвата ја парафразирал култната белградска група ЕКВ

Слободен печат

Што значеше „Маршот за правда“

Ерол Шаќири

Остави Коментар

седумнаесет + шест =

Прочитај повеќе

Пешева од „Анима Мунди“: Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока (ВИДЕО)

Европската комисија го предупреди Зукерберг да ги регулира содржините во кои има омраза

Слободен печат

Втора пратка медицинска помош од Германија за Кина

Слободен печат

Ќе се збогати ли политичката понуда во Македонија?

Слободен печат

Петровска го повика Чулев на ТВ дуел, вели постапката за чизмите ја водел Ѓоко Поповски

Слободен печат

Активисти кои шпионирале за САД осудени на затворски казни во Иран

Слободен печат