Кој ќе ја освои ЛШ: Аталанта со поголеми шанси од Барса и Реал!

Според „Педи Пауер“ Манчестер сити (3/1) и Баерн Минхен (3/1) се најголемите фаворити за освојување на титулата во ЛШ.

После прекинот поради пандемијата со коронавирус, за четири дена ќе продолжат возбудувањата во Лигата на шампионите.

Светските обложувалници веќе ги одвојуваат екипите кои моментно имаат најголеми шанси да се искачат на европскиот трон.

Според „Педи Пауер“ Манчестер сити (3/1) и Баерн Минхен (3/1) се најголемите фаворити за освојување на титулата во ЛШ.

Хит изјава на Венгер: Послаби се од порано, но се фаворити во ЛШ

Следува ПСЖ (5/1), потоа досега можеби најголемото изненадување Аталанта (17/2) која имаше и одлична сезона во Серија А.

Зад неа е Барселона (8/1), потоа Атлетико Мадрид (9/1), Лајпциг (14/1), Јувентус, (18/1), Реал Мадрид (25/1), Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас (75/1), Лион (100/1), а најголем аутсајдер во натпреварувањето е Челси (250/1).

Прочитајте и...  Голем број на македонски фудбалери во трка за групите на Лига Европа

Лига на шампиони, 2019/20
(во заграда се резултатите од првите натпревари)

Петок, 7 август
Јувентус-Лион (0:1)
Манчестер сити-Реал Мадрид (2:1)

сабота, 8 август
Барселона-Наполи (1:1)
Баерн Минхен-Челси (3:0)

Во следната фаза веќе се пласирани Аталанта, Атлетико Мадрид, Лајпциг и ПСЖ.

Четвртфинале, 12/13/14/15 август
Реал Мадрид или Манчестер сити/Лион или Јувентус
Лајпциг-Атлетико Мадрид
Наполи или Барселона/Челси или Баерн Минхен
Аталанта-ПСЖ

Полуфинале, 18/19 август
Реал Мадрид-Манчестер сити или Лион-Јувентус против Наполи-Барселона или Челси-Баерн Минхен
Лајпциг или Атлетико Мадрид против Аталанта или ПСЖ.

ФИНАЛЕ, 23 август (Стадион „Луж“ – Лисабон, Португалија)

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат