6 C
Скопје

Кој ќе го замени Ибра: Милан со две желби во зимскиот преоден рок!

Нема сомнение дека кој и да игра во Милан, Златан Ибрахимовиќ оваа сезона ќе биде прв напаѓач на „росонерите“.

Но, воедно тренерот Пиоли ќе мора да најде замена за Швеѓанецот во моментите кога тимот има доволна предност на теренот или во некои помалку важни натпревари за кои клубот смета дека се такви.

Како што информираат италијанскит медиуми, две имиња се шпекулираат кои би ја чекале нивната шанса во нападот.

Лука Јовиќ од Реал Мадрид и Донел Мален се желбите за зимскиот преоден рок 2021. Српскиот играч Јовиќ не е опција во „кралската“ екипа поради одличните перформанси на Бензема.

Мален во холандскиот ПСВ покажа дека е напаѓач за големи дела. Сезонава има осум голови на 13 мечеви, а за трансфер дефинитивно би помогнал неговиот агент Мино Рајола.

Прочитајте и...  Вардар против Брест Мешков игра за подобар пласман и полесен противник

Поврзани вести

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Алушовски: Добивме лекција од Мешков

Слободен печат

ЛШ: Нов пораз на Вардар 1961, бодовите ги освои Мешков Брест

Слободен печат

Остави Коментар