Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Со натпреварот Севиља-Бетис официјално се очекува да се вратат возбудувањата во најсилното шпанско првенство…

После паузата поради пандемијата на коронавирус, како што се најавува на 11 јуни ќе продолжи сезоната во најсилното шпанско фудбалско првенство.

Први на теренот ќе се вратат екипите на Севиља и Бетис во андалузиското дерби, а секако најголемо внимание ќе биде насочено кон борбата за титулата помеѓу екипите на Барселона и Реал Мадрид. Моментно води каталонскиот гигант со 58 бодови, два повеќе од „кралевите“.

Шпанската „Марка“ ви овозможува да ги предвидете сите резултати (уште 11 кола) до крајот на натпреварувачката сезона 2019/20 во „Ла Лига“.

Многу е едноставно, кликнете нa кој било од знаците „+“, ќе се покажат нели почетните 0:0 и ваше ќе биде само да ги менувате бројките („евентуално“), а бодовите на табелата и пласманот на екипите автоматски ќе се преместуваат.

Прочитајте и...  Личен рекорд на Меси по бројот на асистенции во „Ла Лига“

Секако ова звучи многу интересно за фудбалските љубители во Шпанија, но и пошироко во светот.

Прочитај повеќе

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат

Тодоров останува уште една сезона во Крајова

Слободен печат

УЕФА попушти под притисокот на Манчестер Сити и Барселона

Слободен печат

Челси жртвува шестмина за да дојде до потписот со Хаверц

Слободен печат

Суарез трет најдобар стрелец во историјата на Барса

Слободен печат