Кој го „врти“ „Сексот и градот“: Ким Катрал со нова серија – ќе биде дел од „Како го запознав татко ти“

како го запознав татко ти
Фото: Принтскрин / Instagram

„Како ја запознав мајка ти“ („HIMYM“) на „CBS“ заврши пред повеќе од седум години, но обожавателите на кои им недостасуваат Робин, Барни, Маршал, Лили и Тед – има среќна вест! Во план е спин-оф на популарната серија, а еден од главните ликови ќе го изведе токму Ким Катрал.

Хилари Даф глуми во спин-офот на „How I Met Your Mother“ наречен „How I Met Your Father“ („HIMYF“), хумористична серија од 10 епизоди која ќе биде емитувана на „Hulu“. Ова е првото шоу што Даф го прави по завршувањето на серијата „Younger“, која се емитуваше седум сезони.

Пилот епизодата ќе ја води режисерката на „HIMYM“, Пем Фрајман, која режираше 196 од 208 епизоди на оригиналната серија. Иако многу фанови имаа проблеми со финалето на шоуто, тие сигурно ќе бидат среќни да видат многу од истата креативна моќ зад овој нов проект. Креаторите на оригиналните серии Картер Бејс и Крег Томас се вратија, а Исак Аптакер и Елизабет Бергер ќе бидат водители на шоуто.

„Деца, ќе ви раскажам една неверојатна приказна: тоа е приказна за тоа како двајца писатели имале среќа да го направат своето ТВ-шоу од соништата девет сезони и сега да го пренесат факелот на инспиративен нов креативен тим со свои неверојатни приказна за раскажување, приказната за тоа „Како го запознав твојот татко““, велат Бејс и Томас.

„Како го запознав татко ти“ го имаше своето прво најавување на 18 ноември, а „Hulu“ објави видео од актерската екипа во кое најавува дека шоуто ќе биде премиерно прикажано на стриминг платформата на 18 јануари 2022 година, кога ќе бидат промовирани првите две епизоди.

Следеше официјален трејлер на 16 декември, во кој се зафркаваше хаотичниот љубовен живот на Софи (Хилари Даф) и срамота со пријателите. И – изненадување! – Ким Катрал се појавува како наратор, а Софи во иднината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Best Movie (@bestmovie_mag)

Даф ќе ја игра Софи, протагонистката и нараторката на серијата, раскажувајќи ја на својот син приказната за тоа како го запознала неговиот татко. Заплетот започнува во 2021 година и ја прикажува Софи со нејзината тесно поврзана група пријатели, кои живеат – каде на друго место? – во Њујорк.

Даф е и продуцент на серијата.

„Имав неверојатна среќа во кариерата да играм некои прекрасни ликови и со нетрпение очекувам да ја преземам улогата на Софи. Како огромен обожавател на „How I Met Your Mother“, почестена сум, па дури и малку нервозна што Картер и Крег ќе ми го доверат продолжението на нивното бебе“, рече Даф.

Нејзината приказна, сепак, се одвива во ерата на социјалните медиуми и апликациите за запознавање. Дебито на „Како го запознав татко ти“ во 2021 година ќе изгледа прилично поинаку од лансирањето на „Како ја запознав мајка ти“ во 2006 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Page Six (@pagesix)

И конечно знаеме кој ќе го заокружи јадрото на групата пријатели на Софи. Франсиа Раис ќе ја игра цимерката на Софи, Валентина, драга пријателка и стилистка која неодамна се врати во Њујорк од Лондонската модна недела, придружувајќи се на новиот британски дечко по име Чарли. Таа е импулсивна и авантуристичка, а Софи се потпира на способноста на Валентина да ја расположи кога ќе биде .

Ѕвездата од „Сексот и градот“, Ким Катрал, доби главна повторлива улога: таа ќе ја игра идната верзија на Софи на Даф, раскажувајќи им на своите деца за тоа како го запознала нивниот татко. (Како и делот што Боб Сагет го играше за Тед на Џош Раднор во оригиналот)

Видео на денот