Кој го фати вака за глава Рамуш Харадинај? (ФОТО)

На церемонијата на Фондацијата на светско познатиот фудбалер со албанско потекло, Лорик Цана, беа фотографирани неколку специјални моменти на премиерот на Албанија, Еди Рама и на косовскиот премиер веќе во оставка, Рамуш Харадинај.

Еди Рама се одликува со креативноста и пораките како во сликите, во кои си ја удира неговата главата со главата на Харадинај, како да покаже дека двајцата се тврдоглави, пренесува Тетова Сот.

Меѓутоа, албанските и косовските медиуми, во последниот период не известуваат за многу добри односи на двата премиери, Харадинај и Рама. И самиот Харадинај, кој денеска отпатува за Хаг каде од Специјалниот суд е поканет во својство на осомничен, во едно интервју синоќа рече дека добил многу писма од колегите од регионот, но не и од Еди Рама.

Прочитајте и...  Помпео: Не го прифаќаме заклучокот на ОН за атентатот врз Сулејмани

– Добив многу писма од премиерите на регионот, но не и од Еди Рама. Од Албанија ми пишуваа претседателот Бериша, Мојсиу, претседателот Мета беше тука, и така натаму – изјавил Харадинај за Телевизијата Т7, пренесува Топ Чанел.

Тетова Сот
Тетова Сот
Тетова Сот

 

Прочитај повеќе

Заев: Не смееме да дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создаваме овие три години (ВИДЕО)

Слободен печат

Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински факултет наплатиле илјадници евра од проекти од државната ЕЛЕМ

Слободен печат

Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Слободен печат

Спасовски: Секое гласање за ДУИ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Филипче: Во јули лиценцирани 66 доктори на медицина, половината од нив изразија желба да работат со ковид пациенти

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Два нови случаи на коронавирус во Кавадарци

Слободен печат

Вучиќ за Ројтерс: Се исплатеа напорите на Германија и Франција, прва релативно оптимистична вест (ФОТО)

Слободен печат

Со европски пари си правеле партиски собир, ВМРО-ДПМНЕ негира, но ќе докажеле после избори (ВИДЕО)

Слободен печат

Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат

Доставени картичките за „зелена нафта” во Струмичкиот регион

Слободен печат

Димитров: Долго време сме низ тунелот, на еден чекор сме до пристапни преговори со ЕУ

Слободен печат