Кој е во право: Баба Перса или градоначалникот Наумовски? (ВИДЕО) - Слободен печат

Кој е во право: Баба Перса или градоначалникот Наумовски? (ВИДЕО)

Премиерот вчера по пристигнувањето од самитот на НАТО во Лондон, беше во увид на градежни работи за изградба на спортска сала во основното училиште „Јоаким Крчовски“, во скопско Волково. 

На овој настан, премиерот учествуваше заедно со градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумовски и заменик-министерката за образование Елизабета Наумовска. Заев буквално беше „нападнат“ со критики од страна на Баба Перса, која без да се воздржи им укажа на премиерот и градоначалникот на Волково за работите кои ги ветиле, а не ги исполниле.
По ова, новинарот Фуркан Салиу ја зема Баба Перса со себе, со цел да побара од неа јавно да ги каже своите ставови, за неасфалтираните и улици полни со кал.

Кој лаже?Премиерот, градоначалникот или госпоѓа Перса? 🙂

Publiée par Furkan Saliu sur Jeudi 5 décembre 2019

 

По ова видео, Салиу, на својот Фејсбук профил објави и видео кое им го пратил градоначачникот на Волково, Александар Наумовски, како одговор на Баба Перса.

Поради ова, сега се поставува прашањето, кој е во право, дали баба Перса или градоначалникот Наумовски?

После објавеното видео, градоначалникот Александар Наумовски ни испрати видео со своја верзија на приказната…Секако, моравме да се вратиме во Волково за да ја потврдиме или негираме неговата верзија…Погледнете ја реакцијата на Баба Перса кога го виде видеото на градоначалникот на Ѓорче Петров

Publiée par Furkan Saliu sur Jeudi 5 décembre 2019

Прочитај повеќе

Втората фаза од преговорите за трговскиот договор меѓу САД и Кина започнува наскоро

Слободен печат

Српските медиуми тврдат дека видеото од егзекуцијата на шкаљарците во Атина не е автентично

Слободен печат

Шилегов: Ова е последен пат градот да интервенира и чисти депонии коишто се во приватна сопственост

Слободен печат

Ѓорчев: Македонија буквално исчезнува, си заминуваат луѓе од сите националности и краишта

Слободен печат

Папата Франциск ги повика учесниците во Давос да се посветат на луѓето, а не на профитот

Слободен печат

Трамп панелот на климатски промени во Давос го искористи за предизборен говор

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 06/12/2019 - 07:31 at 07:31

Еве уште еден против кандидат на Сиљановска за носител на единиц или двојка за изборите?на ВМРО-дпмне?

Reply

Остави Коментар

two × 5 =

Прочитај повеќе

Нова опрема за градинката „Расадник” и градинката во „Пржино”

Слободен печат

Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна

Слободен печат

Започна двонеделната мисија на ММФ во Македонија

Слободен печат

Поради страв од корона вирусот, Србија ги повика граѓаните да не патуваат во Кина

Слободен печат

Помпео со писмо до Мицотакис: Не ни треба ескалација на тензиите во регионот

Слободен печат

Мустафа: Имаме притисок од странскиот фактор за формирање на влада

Слободен печат