Кој е во право: Баба Перса или градоначалникот Наумовски? (ВИДЕО)

Премиерот вчера по пристигнувањето од самитот на НАТО во Лондон, беше во увид на градежни работи за изградба на спортска сала во основното училиште „Јоаким Крчовски“, во скопско Волково. 

На овој настан, премиерот учествуваше заедно со градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумовски и заменик-министерката за образование Елизабета Наумовска. Заев буквално беше „нападнат“ со критики од страна на Баба Перса, која без да се воздржи им укажа на премиерот и градоначалникот на Волково за работите кои ги ветиле, а не ги исполниле.
По ова, новинарот Фуркан Салиу ја зема Баба Перса со себе, со цел да побара од неа јавно да ги каже своите ставови, за неасфалтираните и улици полни со кал.

Кој лаже?Премиерот, градоначалникот или госпоѓа Перса? 🙂

Publiée par Furkan Saliu sur Jeudi 5 décembre 2019

 

Прочитајте и...  Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е здрав и може да се справи со шоковите, денарот е и ќе остане стабилен

По ова видео, Салиу, на својот Фејсбук профил објави и видео кое им го пратил градоначачникот на Волково, Александар Наумовски, како одговор на Баба Перса.

Поради ова, сега се поставува прашањето, кој е во право, дали баба Перса или градоначалникот Наумовски?

После објавеното видео, градоначалникот Александар Наумовски ни испрати видео со своја верзија на приказната…Секако, моравме да се вратиме во Волково за да ја потврдиме или негираме неговата верзија…Погледнете ја реакцијата на Баба Перса кога го виде видеото на градоначалникот на Ѓорче Петров

Publiée par Furkan Saliu sur Jeudi 5 décembre 2019

Прочитај повеќе

Филипче: Мобилната болница до Инфективната клиника е при крај, се поставуваат кревети (ВИДЕО)

Слободен печат

Федералните резерви на САД го зголемија арсеналот инструменти за спас на економијата од рецесија

МИА Агенција

Италијанската Влада гарантира лекување на станарите во Домовите за стари лица

МИА Агенција

Филипче: Заводот за рехабилитација повеќе не прима пациенти (ВИДЕО)

Слободен печат

Штипскиот авантурист Христијан Митев заглавен во Перу

МИА Агенција

Филипче: На Инфективна клиника се лекуваат 54 пациенти, четири од нив се во критична состојба (ВИДЕО)

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 06/12/2019 - 07:31 at 07:31

Еве уште еден против кандидат на Сиљановска за носител на единиц или двојка за изборите?на ВМРО-дпмне?

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Критикувана малезиската кампања против расправии дома за време на пандемијата

МИА Агенција

Курти нема да оди кај Тачи на консултации за формирање нова влада на Косово

МИА Агенција

Заразена родилка, се чекаат наоди за бебето – прв случај на Ковид-19 во бегалски камп во Грција

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Венко Филипче информира за моменталната состојба со коронавирусот во земјава

Слободен печат

Бугарија го укинува задолжителното носење заштитни маски

МИА Агенција

Во Хрватска почнува мобилно тестирање на граѓаните, регистрирани 77 новозаразени

МИА Агенција