Кој е човекот на кого Албин Курти му отиде на посета веднаш по победата? (ФОТО)

Кандидатот за премиер на Косово, лидерот на Самоопределување, Албин Курти, еден ден по изборите и прогласувањето на победата, отиде во посета на поранешниот пратеник на неговата партија и познат косовски актер, Адем Миколовци. Оваа посета привлече големо внимание во медиумите, а на Фејсбук беше објавена од страна на Миколовци.

Од фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа лидерот на Самоопределување заедно со актерот и политичарот како разговараат и несомнено Курти уживал во оваа посета.

Фејсбук/Адем Миколовци

Миколовци е познат актер и тоа не само во Косово туку и пошироко, а тој беше и поранешен пратеник од Самоопределување, но поради здраствени причини не беше дел од пратеничката листа на последните избори.

„На првиот ден од големата победа, идниот премиер на Репбликата, господин Албин Курти го посети пранетникот Адем Миколовци дома“, напишал тој.

Прочитајте и...  Како дебатираа Мицкоски и Заев за новиот Закон за јавно обвинителство
Фејсбук/Адем Миколовци

Прочитај повеќе

Хорват: Коронавирусот влијае врз хрватската економија, иако размерот е тешко да се предвиди

Слободен печат

Независен синдикат за образование и наука: Почетната плата на просветните работници е под републичкиот просек

Слободен печат

Мицкоски: Се забавував кога зборував со господинот Зоран Заев

Слободен печат

Катар го потврди првиот случај на коронавирус

Слободен печат

Борисов: Не постои закана од нов миграциски бран за Бугарија

Слободен печат

Пациентката која утрово се јави на Инфективна нема коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Граѓанско Демократската Унија заедно со Движењето на Слободни граѓани ја објавија коалицијата за претстојните избори

Слободен печат

Двојно зголемен буџет и нови шест лекови за пациентите со ретки боелсти

Слободен печат

Заев: Со успешни политики ја кренавме економијата и ја поставивме на стабилни и реални основи

Слободен печат

Дезинфекција и генерално чистење во тетовските училишта

Слободен печат

Димковски: Има заинтерсирана компанија од Турција за новата реколта тутун

Слободен печат

Димковски: Откупот на тутунот заврши, постигната е досега најголема просечна откупна цена

Слободен печат