Кои се најслушани песни на Спотифај во 2022?

Фото: Unsplash

Шведската музичка платформа Спотифај ја објави „Wrapped 2022 Year in Review“, односно листата на најслушани песни во изминатите 11 месеци. На врвот е песната „As It Was“ од Хари Стајлс.

Со речиси 1,6 милијарди глобални стримови, поранешниот член на „Уан Дајрекшн“ успеа да ја надмине конкуренцијата, заземајќи го шестото место на листата најслушани изведувачи на глобално ниво.

По „As It Was“, следат нумерите „Heat Waves“, „Stay“, како и „Me Porto Bonito“ и „Tití Me Preguntó“.

Стајлс неодамна беше во центарот на вниманието поради раскинувањето на врската со актерката Оливија Вајлд и неговото наводно зближување со поранешната девојка Кендал Џенер, со која беше во врска од 2013 до 2016 година.

Видео на денот