4 C
Скопје

Кои хороскопски знаци се злопамтила, а кој лесно простува?

Секој од нас греши. Секако, секогаш постојат изговори, но простувањето на некои луѓе едноставно им е запишано во ѕвездите. Денес, ги рангираме хороскопските знаци, од оние кои брзо би ви простиле се, па се до оние кои нема никогаш да го сторат тоа.

1. Риби

Тие се склони за давање втори шанси доколку веруваат дека навистина ви е жал. Рибите добро ќе се справат дури и со најлошиот прекршок.

2. Вага

Вагите се обидуваат да видат добро во сите, па затоа после искреното извинување лесно ќе покажат милост.

3. Јарец

На овој знак опростувањето му е лесно, бидејќи Јарците се лојални, дури и кога другите покажуваат недостаток на лојалност.

4. Стрелец

Иако предавството на почетокот многу тешко му паѓа, Стрелецот со текот на времето го активира својот позитивен поглед на светот и брзо дава втора шанса.

Прочитајте и...  Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

5. Рак

Многу лесно можете да го повредите овој знак, а кога еднаш ќе се случи тоа, простувањето не доаѓа лесно… имајќи го ова на ум сепак тоа доаѓа, но со тек на време. Искреното извинување кај овој знак прави чуда.

Доколку мислите дека од овие знаци е тешко да добиете опростување, тогаш нема да ви се допадне што следи во продолжение. Овие знаци се поприлично незаинтересирани за давање втора шанса.

6. Овен

Тврдоглавите Овни не сакаат да слушаат извинување, па кога некој ќе им се извини, не му веруваат. Ако со некое чудо се случи да добиете втора шанса, бидете подготвени на тоа дека Овенот уште во првата прилика ќе го спомне секој ваш пропуст.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 2 март: Можете да поместите планини!

7. Близнаци

Не им е проблем да простат, но Близнаците едноставно не го сакаат тоа. Ако пропустот е мал, ќе се лутат со денови, а доколку е поголем, брз проблем ќе ја прекинат секоја комуникација – засекогаш.

8. Девица

Кога еднаш ќе ги спушти ѕидовите кои ги секојдневно ги гради, Девицата верува дека личноста нема да ја повреди. Ако се случи тоа, ѕидовите се враќаат, но довербата никогаш повторно.

9. Водолија

Овој знак нема проблем со самувањето, а ако некој го повреди, брзо ќе почне да ужива во слободниот живот.

10. Лав

Овој горделив знак има проблем со простувањето, бидејќи фактот дека некој го повредил е показател дека и самиот погрешил. Токму затоа и што е можно побрзо ќе ја исфрли личноста која го повредила од својот живот, за да не им служи како потсетник за сопствената грешка.

Прочитајте и...  Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

11. Скорпија

Скорпиите се злопамтила, па токму затоа е тешко да добиете простување од овој знак. Еднаш кога ќе ја повредите Скорпијата, во нејзините очи ќе бидете обележани како некој со кого не треба да си имате работа.

12. Бик

Барањето прошка од овој неверојатно тврдоглав знак е изгубен случај. Биковите едноставно не се заинтересирани за втори шанси.

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар