Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Поради пандемијата со коронавирусот во многу земји во светот се веведе интернет-настава за учениците, од која на почетокот многумина беа збунети.

Но, како што времето одминува од ден на ден се покажа дека не само што е потребна, туку е и добра.

Така, покрај учениците, многу мајки и татковци кои не одат на работа поради ситуацијата со коронавирусот, успеале да го обноват своето знаење од осмолетка и средно училиште.

Професорките кои предаваат на ТВ полека стануваат ѕвезди, а има и такви кои сјајно се снаоѓат пред камери и чии часови се интересни.

Една наставничка овие денови привлекува исклучително големо внимание, а тоа е наставничка по ликовно во Србија, која сакаат да ја гледаат и постарите генерации.

Прочитајте и...  Шест отсто од заразените коронавирусот го добиле на отворено

Дел од нејзините предавања се најдоа и на Твитер.

Погледнете:

Поврзани вести

Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

Слободен Печат

Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пронајдете го обликот на чанта, кој најмногу одговара на вашата фигура! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Слободен Печат

Невообичаен симптом на коронавирусот кој лекарите се уште не можат да го објаснат!

Слободен Печат

Жените се повеќе подложни на негативни ефекти од пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар