Кога ќе се налути Обрадовиќ кошаркарите бегаат на клупа (ВИДЕО)

Турскиот Фенербахче во четири дена доживеа два порази и тоа го налути тренерот Жељко Обрадовиќ. Славниот српски тренер по поразот во Евролигата од Армани беше лут на своите бекови, а денешниот пораз во турскиот шампионат од Галатасарај со 83:64 го разгневи Обрадовиќ.

Повторно на удар беа бековите, поточно Боби Диксон кој кога примети дека Обрадовиќ ќе му вика поради лошата игра, избега на клупата за резервни играчи. Погледнете ја комичната ситуација:

Прочитајте и...  Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат