КОГА ЌЕ ЛЕГНЕ ПЛАТАТА: Оваа шега на сопствена сметка му се допадна ѝ на Александар Вучиќ

Српскиот претседател, Александар Вучиќ вчера објави фотографија на Инстаграм, на која се гледа како се гости со полнети пиперки.

-Полнети пиперки, како освежување пред патувањето во Женева- напиша под фотографијата Вучиќ.

 

View this post on Instagram

 

Punjene paprike kao okrepljenje pred put u Ženevu.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Фотографијата набрзо стана мета на шега, па на Инстаграм профил наменет за шеги беше објавена монтирана фотографија, која му се чинела смешна на претседателот, штом има негов „лајк“.

На левата фотографија, именувана како „кога платата ќе легне“, Вучиќ држи садови полни со скара. Оваа фотографија е направена во времето кога Вучиќ беше премиер и ги служел новинарите на новогодишен прием, а десната фотографија е именувана „пред крај на месец“, каде Вучиќ јаде полнети пиперки.

 

View this post on Instagram

 

Prati nas i precednik drzave! 🙏

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

Прочитајте и...  Стотици луѓе избегаа од карантин во Зимбабве и Малави, властите организираа потера

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција