Кочов: Ништо не е готово, не чека нова тешка битка

Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов е задоволен од прикажаната игра на неговите кошаркарите и од победата. Стратегот исто така предупредува дека не смее да има опуштање по победата, бидејќи за триумф се потребни три победи.

– Во натпреварот влеговме накако во грч и промашивме многу отворени шутеви. Бевме нервозни, бидејќи знаевме колку е значаен овој натпревар за нас. Од друга страна, Работнички влезе растоварено, но во последните четири до пет минути дојде до израз нашиот квалитет и тоа го реши натпреварот. Дамјан Стојановски одигра одлично и тоа за мене тоа не е изненадување. Јас тоа и го очекувам од него, но и од сите останати. Мора да го пофалам тимот, зашто сите имаат заслуга за оваа победа, од тие на паркетот, до оние што беа на клупа. Меѓутоа ништо не е готово, нѐ чека уште една тешка битка пред нашата публика која воопшто нема да биде лесна – рече Кочов.

Прочитајте и...  „Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × пет =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат