Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Кошаркарската легенда Коби Брајант која денеска го загуби животот во хелихоптерска несреќа беше двократен олимписки шампион во кошарка, откако победи на турнирот со САД на натпреварите во Пекинг во 2008 година, и повторно во Лондон во 2012 година.

Тој и неговата сопруга Ванеса имаат четири деца, Наталија (17) Џиана (13) Бјанка (3) и најмалата Капри, која се уште нема наполнето ни година.

Со него во хелихоптерот била и тринаесетгодишната Џиана, која за жал исто така го загубила животот.

View this post on Instagram

My Gigi

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Коби неодамна на социјалните мрежи објави фотографија со семејството, а неретко објавуваше и фотографии од своите деца, на кои може да се воочи колку ги обожувал.

 

Прочитајте и...  Вучиќ: Нема заразени со коронавирус во Србија

Прочитај повеќе

Џеф Безос секогаш ги поставува овие три прашања кога вработува нови работници

Слободен печат

Прес-конференција на министерот Филипче (ВО ЖИВО)

Слободен печат

Србија: Почнува исплата на девизни заштеди на поранешните штедачи на СФРЈ

МИА Агенција

Романскиот претседател го назначи Читу за мандатор на преодната влада

Слободен печат

Путин прифати на 22 април да се гласа на референдумот за уставни измени

МИА Агенција

Стотина гости во хотел во Шпанија остануваат во изолација поради коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детската клиника во Скопје ги забрани посетите на малите пациенти

Слободен печат

Дали демократските конкуренти и Трамп ја лоцираа „слабата точка“ на Сандерс?

Слободен печат

Ципрас: Не можеш да бараш солидарност од ЕУ, а да не покажуваш солидарност и поддршка кон грчките острови

Слободен печат

Македонците започнаа да ги празнат продавниците (ФОТО)

Слободен печат

Сите здравствени установи во Грција ги отповикаа вработените од редовите отсуства

МИА Агенција

ССМ апелира за почитување на препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција