Коби Брајант помагаше при сообраќајна несреќа (ВИДЕО) - Слободен печат

Коби Брајант помагаше при сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Тој беше сведок на сообраќајна несреќа во Лос Анџелес и наместо да си замине како што многумина би направиле, тој застана, излезе од својот автомобил и почна да им помага на учесниците во несреќата.

Коби ја презеде контролата над ситуацијата, се обидуваше да ги смири луѓето кои беа во шок и речиси сам го координираше сообраќајот до доаѓањето на полицијата.


Ова не е прв пат поранешната ѕвезда на ЛА лејкерс да се најде во ваква ситуација, минатата година им помагаше на луѓето во Њупорт бич по сообраќајна несреќа.

Прочитајте и...  Во НБА се играше тажна кошарка (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 + fourteen =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат