Коалицијата за подобра Македонија се преименува во Коалиција за обнова на Македонија – Слободен печат
ВестиМакедонија

Коалицијата за подобра Македонија се преименува во Коалиција за обнова на Македонија

На Македонија и е потребна обнова после овој арамилук што се случува трета година по ред, изјави Мицкоски.

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ на вечерашните консултации со коалиционите партии дал предлог Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија, а потоа предлогот бил едногласно прифатен.

– На Македонија и е потребна обнова после овој арамилук што се случува трета година по ред. Ветуваме многу работа, ветуваме реформи во многу сегменти- нула толеранција за криминалот и корупцијата, а потоа економски бум. Тоа ќе бидат столбовите на кои ќе се темели новата кампања на веќе новата Коалиција за обнова на Македонија – истакнал Мицкоски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. A so kogo ke ja obnovuva Makedonija. So tie koi se se i sesto samo ne Makedonci, tie koi studiraa vo Germanija i imaa
    plateno skoluvanje i smestuvanje od Bugarija, so tie goi tolku akterski ja lazat severoistocna Makedonija glumejki
    Makedonci a vo son ja imat Bugarija, so tie koi drzavata ja prodadoa za da si gi spasat decata od krivicno gonenje vo Grcija,
    abe Micko da si odis i ti pa ostavi ja partijata na nekoe cesno dete od Radovis,Berovo, dete koe porasnalo so berenje drva ili odgleduvanje tutun, a ne so plagijati,predavstvo i kriminal.
    Obnovete si gi genite prvo, vi mutirale nakaj Bugarija a ja obnovuvate Makedonija-PREDAVNICI ste.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close