Коалицијата за подобра Македонија се преименува во Коалиција за обнова на Македонија

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ на вечерашните консултации со коалиционите партии дал предлог Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија, а потоа предлогот бил едногласно прифатен.

– На Македонија и е потребна обнова после овој арамилук што се случува трета година по ред. Ветуваме многу работа, ветуваме реформи во многу сегменти- нула толеранција за криминалот и корупцијата, а потоа економски бум. Тоа ќе бидат столбовите на кои ќе се темели новата кампања на веќе новата Коалиција за обнова на Македонија – истакнал Мицкоски.

Прочитајте и...  Пациентот од Куманово кој почина доцна синоќа имал коронавирус

Прочитај повеќе

Над 500 случаи на Ковид-19 во Бугарија

Слободен печат

МЗ: Од петте потврдени случаи со коронавирус во Штип, двајца се од Радовиш

Слободен печат

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на граѓаните во Дебар

Слободен печат

ДСЗИ спроведува вонреден инспекциски надзор за утврдување на причината за смртта на велешкиот пациент

Слободен печат

Бидете внимателни, сите средства за дезинфекција не се безопасни

Миа Агенција

Заврши државниот карантин за првите 160 македонски граѓани

Слободен печат

1 comment

Dedinec 22/10/2019 - 08:03 at 08:03

A so kogo ke ja obnovuva Makedonija. So tie koi se se i sesto samo ne Makedonci, tie koi studiraa vo Germanija i imaa
plateno skoluvanje i smestuvanje od Bugarija, so tie goi tolku akterski ja lazat severoistocna Makedonija glumejki
Makedonci a vo son ja imat Bugarija, so tie koi drzavata ja prodadoa za da si gi spasat decata od krivicno gonenje vo Grcija,
abe Micko da si odis i ti pa ostavi ja partijata na nekoe cesno dete od Radovis,Berovo, dete koe porasnalo so berenje drva ili odgleduvanje tutun, a ne so plagijati,predavstvo i kriminal.
Obnovete si gi genite prvo, vi mutirale nakaj Bugarija a ja obnovuvate Makedonija-PREDAVNICI ste.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема единство меѓу власта и опозицијата за преговорите со ЕУ

Во овој град во Шпанија нема ниту еден заболен од коронавирус

Слободен печат

Аџибадем Систина: Холандската влада ги одобри брзите тестови, ќе поднесеме кривична пријава за загрозување на јавното здравје

Слободен печат

Во Русија 235 деца заразени со Ковид-19, ниту едно не е во сериозна состојба

Слободен печат

Повеќе од 300 луѓе починаа од Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Објавени дежурните аптеки во Куманово, дистриубирани пакети за ранливите категории

Слободен печат