13 C
Скопје

Клучните носители на одлуки во глобалниот туризам и помагаат на Турција да овозможи безбедни патувања во време на пандемија

Луксузниот B2B состанок за вмрежување се одржа во Истанбул со учество на клучните носители на одлуки и актери во глобалниот туризам, на 6-7 април.

Програмата за сертификација на безбеден туризам за време на Пандемијата продолжува да му помага на својот туристички сектор во Турција преку организирање на B2B настани со учество на клучните актери од туристичкиот сектор.

Состаноците кои се организираат се домаќини на истакнати туристички професионалци, вклучувајќи го Тери Дејл (Претседател на Здружението на тур-оператори во САД), Боб Даглин (Потпретседател на Американското Здружение на Советници за Патувања), Томас Клајн од Здружението за Велнес Туризам и Ерик Волф како Извршен Директор на Светска асоцијација за патување и храна.

Водечките тур-оператори исто така се поканети на овој воркшоп, кој обезбедува совршен амбиент за воспоставување B2B партнерства, овозможувајќи на учесниците да ги посетат и промовираат најпопуларните дестинации на Турција и да и помогнат на секторот за време на пандемијата истовремено нудејќи платформа за градење деловни партнерства со непосредни заемни придобивки.

Поврзани вести

ВИДЕО I Силна бура во Хрватска: Илјадници громови удрија во Истра

Слободен печат

Филипините ги враќаат подарените 1000 дози кинески вакцини: Немале одобрение

Слободен печат

Војниците на Беливук откажуваат послушност: Почнаа да откриваат сè за злосторствата на кланот

Слободен печат

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат

Русковска: Во „27 април“ нема обвинети, ниту се одговара за дело тероризам

Слободен печат

Лукашенко: Белорусија разви своја „жива“ вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар