Клоп со желби за следните два преодни рокови!

Многу се зборува за можни промени во Ливерпул, оваа сезона целта ќе биде враќање на премиерлигашката титула после три децении. Имаат „плус осум“ предност на врвот на табелата, блиску се до Топ 16 фазата од Лигата на шампионите, а во наредниот пет ќе ги чека и борбата за светската титула.

Дали Јирген Клоп ќе менува нешто во екипата на Ливерпул во наредниот зимски и летен преоден рок на фудбалскиот пазар?

Прво клубот се обидува на секаков начин Германецот да потпише нов договор, досега нема никакви најави, но доколку направи драстични промени до почетокот на сезоната 2020/21, можно е и после 2021 година да остане на клупата на „црвените“.

twitter/liverpoolfcnews

Од младите играчи можно е да се врати Хари Вилсон кој игра одлично во Борнмут, а неговиот соиграч Фрејзер на кој му истекува договорот би можел од Дорсет да се врати на „Енфилд“.

Прочитајте и...  Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Се шпекулира името на Џејдон Санчо како желба на Ливерпул, но ќе мора евентуално да почека да биде продаден Салах или Мане, бидејќи моментно во тимот нема место. Нереално е Редси да платат 120 милиони евра за фудбалер кој би седел на клупата.

Следна желба е Тимо Вернер (Лајпциг), со напомена дека не би бил стандарден во текот на пролетта, што би било спротивно на плановите на фудбалерот кој сака да биде во добра форма и добие место во германската репрезентација за настап на ЕП 2020.

twitter.com/LFC

Освен тоа, менаџерот на Ливерпул ќе се обиде да доведе уште неколку млади играчи од англиските клубови со цел да го засили младинскиот погон. Екипата би можела да доминира единствено доколку има играчи кои се развиваат во помладите категории, а дека тоа е единствениот начин кога се трансферите во прашање и доведување на проверени скапи фудбалери, како што беше рушење на светски рекорди за Алисон и Ван Дајк.

Прочитајте и...  Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со - велосипед (ВИДЕО)

Мбапе на тој начин се поврзува со трансфер во Ливерпул, иако би сакал тоа е да е вистина, Клоп вели дека тоа е нереално.

twitter.com/standardsport

Како петти играч се спомнува фудбалерот на белгискиот клуб Генк, норвешкиот репрезентативец Сандер Берге кој би било одлично освежување во средниот ред. Него го следеа скаути на Ливерпул од почетокот на сезоната, играше и против премиерлигашот во Лигата на шампионите.

Кој би можел да си замине од Ливерпул? Се одвојуваат Џердан Шаќири, Лалана и Џејмс Милнер, овој последниот би можел наредното лето да се пресели во американската МЛС лига.

Прочитај повеќе

„Романтичарите“ против Македонија ЃП, Пелистер, Шкендија..!

Слободен печат

Шенгелија три години во редовите на ЦСКА Москва

Слободен печат

Реал Мадрид е решен да го продаде напаѓачот Јовиќ

Слободен печат

Металург со подготовки за домашните натпреварувања и Лига Европа

Слободен печат

Испаѓаат од лигата, а продаваат играч за 55 милиони евра!

Слободен печат

Солскјер: Погба? Се надевам дека ќе останат најдобрите!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонската ракометарка Ливриниќ позитивна на коронавирус

Слободен печат

Премиер лигата: Дали шампионот Ливерпул ќе го надмине рекордот на Сити?

Слободен печат

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат