КЛОЕ ГИ РАЗЛУТИ МАЈКИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Бесни поради подарокот за малата Тру

Скромноста не е одлика на семејството Кардашијан, особено кога се во прашање нивните најмлади членови.

Клое на својата ќерка Тру ѝ купила детско розово „бентли“, украсено со светки и со испишано име на регистарските таблички. И додека едни беа воодушевени од подарокот, мнозинството всушност и немаше пофални зборови за оваа нејзина постапка.

„Дали знаете како вашите трошоци изгледаат за остатокот од светот? Го сакав вашето семејство, но не можам веќе да ве гледам како трошите на материјални нешта. Тажно“, се вели во еден од коментарите.

Клое само ладнокрвно одговорила дека се работи за играчка и им посакала убав ден на своите следбеници, со порака да се фокусираат на нештата кои ги прават среќни.

„Да, сакам да ја разгалувам ќерка ми. Сакам да ѝ давам и љубов и материјални подароци. На одговорноста ќе ја научам исто така. Сите работиме напорно и вредно, за да можеме да трошиме како што сакаме. Се надевам дека светот го гледа тоа“, порачала Клое.

View this post on Instagram

💘I have so much fun with her 💘

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат