Кличко избегна смрт: Спасен од запалена јахта! (ВИДЕО)

Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта.

Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа без повреди. Тој испрати порака, поточно видео, на социјалните мрежи да го сподели своето искуство со инцидентот.

– Бидете внимателни што посакувате. Судбината ја прифати мојата желба за „малку адреналин“ и тоа буквално. Нашето патување со брод во неделата вечер заврши во нашиот брод кој се запали, а семејството и пријателите се евакуирани од крајбрежната стража и од тимот за спасување. Без грижи, сите сме во ред – напиша Украинецот на Твитер.

Прочитајте и...  Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Се повлече од боксот во август 2017 година после поразот од Ентони Џошуа на Вембли стадионот.

Иако се шпекулира дека можно е да се врати во рингот. Како што тврди „ДАЗН“, му бил понуден мега-договор.

Прочитај повеќе

Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Слободен печат

Конечниот план на „кралевите“ за преодниот рок!

Слободен печат

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат