„Ќе го видите нашиот гнев“: Борисов се сретна со мајката на тепаниот Пендиков

Лидерот на бугарската партија ГЕРБ и поранешен премиер, Бојко Борисов, изјави дека лично ќе го запознае претседателот на Европската народна партија Манфред Вебер и претепаниот Христијан Пендиков од Охрид, јави репортер на БГНЕС. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Борисов се сретна со мајката на Пендиков во седиштето на ГЕРБ. Тој истакна дека оваа … Продолжи со читање „Ќе го видите нашиот гнев“: Борисов се сретна со мајката на тепаниот Пендиков