Кирјос со дрес на Коби и солзи во очите излезе на мегдан со Надал (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер му оддаде почит на Коби Брајант.

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос ја воодушеви публиката во Мелбурн кога при излегување на централниот терен во Мелбурн се појави во дресот на Коби Брајант.


Само што излезе на теренот, публиката потегот на нивниот миленик го поздрави со голем аплауз, по што Кирјос не можеше да ги запре солзите.

Прочитајте и...  КАКО ГОЛ ЗА ТИТУЛА: Пикадо - Мајкл Смит со историски 9/9! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Коронавирусот одложи пет натпревари во Серија А, меѓу нив и дербито Јуве-Интер!

Слободен печат

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат

Резултатите добри, управата со „две страни“: Бобан и Малдини против Газидис!?

Слободен печат

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат

КАКО ГОЛ ЗА ТИТУЛА: Пикадо – Мајкл Смит со историски 9/9! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос пред неделното „Ел Класико“: Знаеме како против Меси и Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Погледнете го потегот што го направи Ѓоковиќ против Монфис! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Премиер лигата посилна од коронавирусот, а Гвардиола: „Не сум како Клоп“! (ВИДЕО)

Слободен печат