Кирјос продолжува да го провоцира Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Од почетокот на пролетта, во пресрет на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во Париз, Кирјос (24) како да е опседнат од ликот и делото на српскиот ас Ѓоковиќ.

Дали повеќе го болат успесите на популарниот Ноле или станува збор за неговото некултурно однесување и непочит спрема останатите.

Веројатно и едното и другото, па со месеци не прекинува Австралиецот негативно да коментира за првиот тенисер на светот.

Сигурно се сеќавате, неколку часа пред финалето на „Вимблдон“ на социјалните мрежи го „замоли“ Федерер да го победи Ѓоковиќ во борбата за титулата.

На видеото Кирјос сретнува едно момче кој носеше маица со ликот на Ѓоковиќ, а на прашање што мисли за него, Кирјос зема фломастер и го чкртна името на Ѓоковиќ.

Прочитајте и...  Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат