Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Младиот водител беше збунет па му одговори на Австралиецот: Тој е српскиот тенисер!

Уште еден доказ дека австралискиот тенисер не го сака моментно најдобриот светски тенисер…

Ник Кирјос повторно го провоцираше Новак Ѓоковиќ, а сега тоа му успеа во една емисија која ја води едно дете.

Не го заборавај Новак Ѓоковиќ – рече младиот водител.

Кој? Кој е тој? – праша Кирјос.

Детето беше збунето и налутено, па одговори: „Тој е српскиот тениски играч“.

А, да, мислам дека го знам. Извини – вели Австралиецот.

Моментно тениските натпреварувања се во прекин поради пандемијата на коронавирус, но веќе се одржуваат егзибициски турнири со почитување на мерките за заштита од вирусот.

Прочитајте и...  Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат