Кирјос: Не го сакаме Новак, но публиката е тука поради него (ВИДЕО)

Ник Кирјос ја користи секоја можност вербално да ги нападне своите колеги, посебно Новак Ѓоковиќ.

Кирјос кој одлучи да не игра на почетокот од рестартот на тениската сезона и поради пандемијата на коронавирусот остана во Австралија, гостуваше во емисијата „Today show Australia“ на која зборуваше за разни тениски теми.

Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?

Очекувано, неизбежно беше водителот да го праша Кирјос за Новак Ѓоковиќ. Во обид да изнуди провокативен одговор, водителот со насмевка рече дека доколку пандемијата потрае треба да им се дозволи доаѓање на странските тенисери во Австралија, освен на Ѓоковиќ кој е рекордер по бројот на освоени титули на Австралија Опен со осум триумфи.
Кирјос се насмеа на констатацијата на водителот, а потоа одговори:

Прочитајте и...  Имер опиша како е да се игра против Ѓоковиќ: Се чувствував како да ме дави змија

Знаете, не го сакаме Новак, но поради него публиката доаѓа во голем број на трибините .

 

Прочитај повеќе

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат

Виз Ер Скопскиот маратон ќе се одржи со посебни протоколи за ковид-19

Слободен печат

Ѓоковиќ или Надал, кој има поголеми шанси да го освои „Ролан Гарос“?

Слободен печат

На денешен ден Ибрагимов го донесе првиот олимписки медал за Македонија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски против Селтик за влез во групите на Лига Европа

Слободен печат

Доколку не успее со Санчо, Манчестер јунајтед има четири алтернативи!

Слободен печат