Кирјос има една молба за Федерер

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос кој наместо по резултатите, вниманието на јавноста го привлекува поради испадите и инцидентите, се јави пред големото финале на Вимблдон во кое играат Ѓоковиќ и Федерер.

Кирјос не пропушта можност во јавноста да ги провоцира Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал од кого загуби во второто коло, па не сакаше да остане должен ниту денеска.
„Федерер, те молам победи“, напиша Кирјос на својот профил на Твитер.

 

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Прочитај повеќе

Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Слободен печат

Распишана меѓународна потерница по Здравко Мамиќ

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат