Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието.

Кирјос кршеше рекети за време на паузата за тоалет, а го навредуваше и главниот судија, Фергус Марфи. Поради неговото однесување, АТП одлучи да го казни со 113.000 долари.

„ Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба на топчињата, тројно неспортско однесување, напуштање на теренот, пцуење и вербален напад“, стои во соопштението на АТП која напомена дека истрагата ќе продолжи, а Кирјос се соочува и со можна суспензија.

Прочитајте и...  „Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат