Кинезинка купила автомобил од 24.500 евра со железни монети: Работниците три дена ги броеле парите (ВИДЕО)

Работниците во еден салон за автомобили во Кина останале без текст кога дошла некоја муштерика и одлучила да купи „Фолксваген“ носејќи железни монети кои биле поделени во 66 кеси.

„Фолксфаген пасат“ кој бил изборот за оваа Кинезинка, чинел 190.000 јуани, односно околу 24.500 евра, а на работниците кои работеле во продажниот салон им биле потребни три дена за да ги избројат сите железни монети.

На видеото се гледа дел од работниците кои трпеливо ги бројат парите на подот од салонот.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=U7Dkjc6NvMU

Во броењето на парите учествувале 17 работници и сето тоа траело 3 дена.

Кинезинката е сопственичка на мал ресторан, а монетите ги собирала од своите муштерии. Собирала ситни пари точно 10 години и заштедила доволно за нов автомобил.

Прочитајте и...  Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Сумата од 130.000 јуани успешно ја платила со монетите, додека остатокот стигнал преку е-трансфер.

Прочитај повеќе

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Памела Андерсон и на 50 години бикини и стојат многу подобро отколку 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат

Деструктивната љубовна приказна на Жорж Санд и Фредерик Шопен, најголемата љубов на композиторот била неговата најголема рана

Слободен печат

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик во гимназијата „Корчагин“

Ј.К.Д

Уживајте во малку поинаков вкус – Солена дипломат торта

Слободен печат

Разговор со Стефанија Насеска, модна дизајнерка која шири љубов: Јавните личности треба да имаат повеќе доверба во дизајнерите

Јасмина Кантарџиева Димков

Алергичните да се чуваат од овие билки!

Слободен печат

ВЕЧНА ИНСПИРАЦИЈА: Најубавите цитати од Лујза Хеј, кога ќе му кажете „да“ на животот, и животот ќе ви каже „да“

Слободен печат

Брат и сестра се пронашле по 51 година: Биле оставени во торби кога биле бебиња

Слободен печат