Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан, се понудила да и помогне на жената која викендов била повредена на протестите во Америка од страна на полицијата.

Кардашијан била шокирана кога ја видела фотографијата на девојката што била застрелана со гумен куршум во главата додека стоела на улицата и го снимала протестот во Луизијана по повод смртта на Џорџ Флојд.

На сликата се гледа млада жена на која и е повредено левото око и дел од лицето, а окото и е толку отечено што е целосно затворено.

Ова е многу вознемирувачко. Дали некој знае како можам да стапам во контакт со неа? Би сакала да и помогнам со лекувањето ако и е тоа потребно“, напиша Ким на Твитер.

Прочитајте и...  Виц на денот: Грешка
Твитер

Десетина луѓе веднаш ја тагнале девојката чие име е Шанин Шарајз за Ким да може да стапи со неа во контакт и да и помогне.

Во понеделникот Шанин објавила видеоснимка на нејзиниот инстаграм-профил бидејќи е обвинета дека одглумила дека е повредена во протестите и дека тоа на нејзиното лице е шминка, а не повреда.

„Протестирав вечерва. Снимав сè со камерата кога бев погодена со гумен куршум. Ова е резултатот“, напишала Шанин на Твитер.

„Многу луѓе мислат дека ова не е реално и дека се работи за шминка. Видеово е снимено кога сум погодена. Ве молам останете фокусирани на она поради што го правиме тоа. Тоа е за невините кои си ги изгубиле животите од страна на полицијата поради бруталност и расизам“, заклучила Шанин.

Прочитајте и...  Бредли Купер со нова филмска сензација: Открива кого избрал за главна женска улога
Твитер
Твитер

Прочитај повеќе

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие луѓе со исти хороскопски знаци се неверојатно компатибилни и создадени еден за друг!

Слободен Печат

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оливија Њутн откри зошто со Џон Траволта не играа во продолжението на „Брилијантин“!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Миленикот на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“, Гоце од Прилеп сними песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во вашиот паричник!

Слободен Печат

Од оперско пеење, до награда на „Макфест“: Интервју со Полина Тасева, новата ѕвезда на македонската музичка сцена! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

После ова видео повеќе ќе посветите внимание на миењето раце!

Слободен Печат

Уште една награда за убавина: Македонката Андријана од Кемер се враќа со титула „Мис Бикини“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Саша Барон Коен го објави името на новиот филм за Борат, кој го снимил во тајност!

Слободен Печат