Ким Џонг-ун примил писмо со „одлична содржина“ од Трамп – Слободен печат
ВестиПланета

Ким Џонг-ун примил писмо со „одлична содржина“ од Трамп

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун прими лично писмо од претседателот на САД, Доналд Трамп и сериозно ќе размисли за неговата содржина, објави севернокорејската државна новинска агенција КЦНА.

Ким за писмото од Трамп изјави дека има „одлична содржина”, но не се наведуваат детали.

– Ким Џонг-ун изјави дека сериозно ќе размисли за интересната содржина, наведува КЦНА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close