Кикс на Интер на стартот од ЛШ (ВИДЕО)

Екипата на Интер ги разочара своите навивачи играјќи само 1:1 против Славија Прага во првото коло од Лигата на шампионите. „Нероаѕурите“ иако имаа теренска иницијатива во првото полувреме, не успеаја да го совладаат голманот на чешкиот шампион, Колар.

Во второто полувреме, Питер Олаинка ги шокира домашните фанови со голот во 63 минута, најавувајќи сензација на „Џузепе Меаца“. Сепак, Интер успеа да на крајот да се спаси од пораз со голот на Николо Барела во 92 минута.

Во вториот натпревар помеѓу Олимпик Лион и Зенит идентичен резултат 1:1.
Азмун му донесе предност на рускиот шампион во 41. минута, за во второто полувреме, Мемфис Депај со прецизен удар од белата точка да го израмни резултатот кој на крајот се покажа како конечен.

Прочитајте и...  Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат