Кикс на Интер на стартот од ЛШ (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Кикс на Интер на стартот од ЛШ (ВИДЕО)

„Нероаѕурите“ на отворањето на сезоната во Лигата на шампионите не успеаја да ја совладаат Славија Прага и тоа пред своите гледачи.

Екипата на Интер ги разочара своите навивачи играјќи само 1:1 против Славија Прага во првото коло од Лигата на шампионите. „Нероаѕурите“ иако имаа теренска иницијатива во првото полувреме, не успеаја да го совладаат голманот на чешкиот шампион, Колар.

Во второто полувреме, Питер Олаинка ги шокира домашните фанови со голот во 63 минута, најавувајќи сензација на „Џузепе Меаца“. Сепак, Интер успеа да на крајот да се спаси од пораз со голот на Николо Барела во 92 минута.

Во вториот натпревар помеѓу Олимпик Лион и Зенит идентичен резултат 1:1.
Азмун му донесе предност на рускиот шампион во 41. минута, за во второто полувреме, Мемфис Депај со прецизен удар од белата точка да го израмни резултатот кој на крајот се покажа како конечен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.