Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Фаворитот за титулата втор натпревар по ред не успева да дојде до победата.

Екипата на Интер второ коло по ред не успева да дојде до победата, овој пат ремизира на гостувањето кај Лече (1:1).

Иако имаа иницијатива во текот на целиот натпревар, „нероаѕурите“ до предноста дојдоа во 72. минута преку Бастони. Сепак, радоста на гостите траеше само пет минути, Манкосу во 77. минута го постави конечниот резултат.

За разлика од Интер, во таборот на Милан со ангажманот на Златан Ибрахимовиќ почна да победува. Во втората победа по ред, „росоњерите“ дојдоа со пресврт и гол за победа во судиското продолжение.


Удинезе поведе преку Ларсен уште во шестата минута, а фудбалерите на Милан се разбудија во вториот дел кога во игра влезе Хрватот Анте Ребиќ. Тој прво 48. минута израмни, а во 93. минута го постигна победничкиот гол за 3:2. Претходно за Милан погоди и Тео Ернандез, додека Лазања стрелаше за Удинезе.

Прочитајте и...  Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Останатите два попладневни натпревари помеѓу Болоња и Верона (1:1) и Бреша- Каљари (2:2), завршија со поделба на бодовите.

Прочитај повеќе

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Остави Коментар

седум + единаесет =

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!