Кичево: Четворица новозаразени и шестмина оздравени од Ковид-19

Четири новозаразени со коронавирус и шест лица оздравени во Кичево, според податоците на Министерството за здравство.

Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во оваа општина достигна на 223 лице, од кои 131 се активни, 83 се излекувани и девет лица се починати.

-Денеска кај нас имаме четворица новозаболени лица и сите се лекуваат во домашни услови под надзор на матичниот лекар и се разбира дека со во изолација. За среќа, пак, имаме шест лица оздравени од коронавирусот, -информира Д-р Џабир Бајрами, член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево.

Тој упати апел до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции.

Прочитајте и...  Штајнмаер предупредува на опасноста од екстремната десница

Прочитај повеќе

Сведоштво на единствениот преживеан од украинскиот авион: Беше како на компјутерска игра (ФОТО)

Слободен печат

Австриската влада сака да спречи ново затворање на економијата

Слободен печат

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат

Почнува бербата на јаболката во Преспанско

Слободен печат