Кичевец во склоп на црква пронашол рачна бомба

Кичевец вчера наутро пријавил во полиција дека пронашол рачна бомба во склоп на црква, информира МВР.

-На 22.09.2020 во 09.20 часот во Полициска станица Кичево, Д.П.(46) од Кичево пријавил дека при реконструкција на објект во склоп на селската црква во село Дупјани била пронајдена рачна бомба која потекнува од Втората светска војна- велат од МВР.

Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Во Берово уапсени тројца мигранти од Сирија

Поврзани вести

Автобус и три автомобила се судрија во Сопиште, повредени неколку лица

Слободен печат

Во Берово уапсени тројца мигранти од Сирија

Починат маж донесен во Ургентен центар, додека пиел чај му се слошило

Слободен печат

Две семејства се тепале во скопско Кондово, двајца завршиле на клиника

Слободен печат

Повредени две лица во судир на воз и комбе

Слободен печат

Изречени над 200 санкции за прекршоци во сообраќајот во Чаир

Слободен печат

Остави Коментар