-1 C
Скопје

Кичевец фатен со марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против С.М.(20) од Кичево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 20.12.2019 на ул.„11 Октомври“ во Кичево од полициски службеници при извршен преглед над С.М. биле пронајдени и одземени мешавина од марихуана и тутун.

Прочитајте и...  Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

Поврзани вести

Скопјанец нападнал обезбедување на казино, па завршил во полициска станица

Слободен печат

Приведен 40-годишен Кичевец поради хероин

Слободен печат

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Остави Коментар