Кичевец излетал од пат со автомобилот, притоа се здобил со тешки телесни повреди

Полиција/ фото: МВР

Вчера во 11 и 10 часот во ОВР Кичево пријавено е дека на локалниот пар кај село Староец,П. Г(67) од Кичево, управувајќи патничко моторно возило „опел астра” со охридски регистарски ознаки, загубил контрола над возилото и излетал надвор од патот.

-При оваа сообраќајна незгода, тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Кичево. Причините за излетувањето допрва ќе се утврдуваат, информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

Видео на денот