Кичевчанец со нож ранил сограѓанин додека заедно биле на гости

22-годишен кичевчанец ранил речиси двојно постар сограѓанин, додека биле на гости кај заеднички пријател, соопшти МВР.

На 07.11.2021 во 22.45 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Р.М.(22) од Кичево, затоа што претходно, во куќа на заеднички пријател на ул.„Прилепска”, по кратка расправија, со остар предмет му нанел повреда на М.Д.(41) од Кичево. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во полициското соопштение.

Видео на денот