КИАНУ РИВС како лик во ЦРТАН ФИЛМ – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

КИАНУ РИВС како лик во ЦРТАН ФИЛМ

Љубовта кон познатиот глумец ја прикажала на неверојатен начин. Го сместила во цртани филмови

Киану Ривс стана икона на поп културата во 2019 година. Бидејќи глумецот со улогата на Џон Вик освои срца на многумина, стана и феномен со кого се опседнати многу обожавателки.

Уметницата Кристал Ро ја следат повеќе од 16.000 луѓе на Инстаграм, а таа својот восхит кон глумецот го искажала на неверојатен начин.

Направила цртежи со познатиот глумец преку ликовите од цртаните филмови на Дизни.

Ликот на Киану Ривс заблеска, менувајќи го принцот на Пепелашка, принцот Ерик од „Малата сирена“, Аладин и сите други принцови од познатите цртани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close